Инструкции за употреба Dietonus

Капсули Dietonus

Капсули Dietonus

Кога ќе примите Dietonus ќе мора да ги следат инструкциите. Инаку нејзината ефикасност ќе се намали. Во однос на индивидуалните човекови biorhythms, ние препорачуваме следниве режимот на земање на капсули:

 • бела 1-2 часа по будењето;
 • црвена половина час по пладне;
 • сино за 2-3 часа пред спиење.

Производителот препорачува да се мијат надолу капсули со обична вода. Dietonus не ги повредува интестиналниот мотилитет и не предизвикува диспепсија. Пред употреба на лекот треба да се консултираат со лекар.

Индикации за употреба Dietonus

Средството се продаваат без рецепт и се препорачува за оние кои страдаат од вишокот тежина. Производителот на листа на индикации за прием Dietonus точки:

 • прекумерна тежина, дебелината;
 • токсините;
 • висок холестерол;
 • sedentary начин на живот;
 • замор.

Во прилог на губење на тежината дрога е да се зголеми на заштитните функции на телото. Dietonus normalizes на нервниот систем, ја храни го телото со минерали и киселини.

Контраиндикации Dietonus

Алатка за губење на тежината Dietonus не му штетат на организмот. Чистење на телото и на дефект на масти се случува постепено, која ја елиминира стресот. Составен од само природни состојки што не предизвикуваат несакани ефекти.

Контраиндикации:

 • возраст помала од 18 години возраст;
 • бременост и лактација;
 • преосетливост на растителни компоненти;
 • периодот на акутна алергиска реакција.

Резултатите на апликацијата Dietonus

Без дополнителен напор може да се постигне значајно намалување на телесната тежина во еден месец. Тоа е иновативна алатка која не е како другите дроги. Активни компоненти дејствува во согласност со човечки biorhythms.

Кога ќе се користи сет на мерки за губење на тежината резултат од земањето на капсули Dietonus се зголеми. Капсули активирање на метаболизмот, па резултатот од спортот е опипливо. Промена на организмот ќе се случи без штета. Ќе се ослободи од масти, а не мускулната маса. Ако ви треба брзо резултат на тоа, следат исхрана и вежбање најмалку 3 пати неделно.