Член

 • Исхрана за панкреатит е строга комбинација на здрава храна, што треба да придонесе за брзо закрепнување на панкреасот.
  23 март 2021
 • Написот детално ја опишува диетата за пиење за губење на тежината: почнувајќи со нејзините основни правила и фази, колку дена да се набудува и завршува со прегледите на оние кои сами ја пробале, како и фотографија од резултатите од оној кој изгубил тежина.
  22 март 2021
 • Еден од најважните услови за успешно лекување на акутен и хроничен гастритис е диета која предвидува исклучување на одредена храна од исхраната, како и посебни препораки за готвење.
  22 март 2021
 • Јапонската диета е диета со малку јаглени хидрати и нискокалорична, развиена од јапонски нутриционисти, чие мени со протеини ви овозможува да изгубите околу 10 килограми за 2 недели. Вишок тежина во наше време, многумина ја повикуваат исплатата за брз начин на живот. Брзаме да живееме, да работиме, да јадеме . . .
  21 март 2021
 • Кои се основните принципи на правилна исхрана за слабеење и слабеење што треба да ги знаете? Правилната исхрана е основа на тенка фигура и добро здравје.
  20 март 2021
 • Диетата со протеини е ефикасна диета за слабеење и градење мускули. Која храна може да се јаде со протеинска диета и што е забрането, контраиндикации, како и мени за протеинска исхрана за тој ден.
  11 март 2021
 • Како да изгубите тежина за само една недела: основни правила. Зошто масажата е добра. Како да ги замените јаглехидратите во храната. Правила на деновите на постот.
  10 март 2021
 • Омилената диета е една од најтешките за толерирање (бидејќи чувството на глад е постојано присутно, покрај тоа има многу контраиндикации), но ви овозможува да изгубите тежина за кратко време.
  8 март 2021
 • Многу жени слушнале за диета со леќата. Дали е навистина можно да изгубите тежина на леќата и да ги изгубите тие вишок килограми? Прочитајте ја статијата.
  7 март 2021
 • Едноставни вежби за слабеење лесно се прават дома. Ако ги правите редовно, тогаш по краток период можете да го забележите ефектот.
  6 март 2021
 • Со години се сметаше дека масната храна е причина за вишокот килограми. Но, истражувачите неодамна ја прегледаа оваа теорија и дојдоа до поинаков заклучок. Излезе дека можете да јадете големи порции мрсна храна и . . . да изгубите тежина! Постои специјална диета со протеини-масти позната како кетон.
  6 март 2021
 • Да се ​​намали телесната тежина без исцрпувачки диети е всушност лесно. Колку и да изгледа чудно оваа изјава, таа е 100% легитимна. Покрај тоа, ќе биде можно да бидете тенки и здрави во текот на вашиот живот. Не постои начин да се реши проблемот со апчиња, прав, диети и вежбање.
  4 март 2021
 • За што служи диетата? Добрите и лошите страни на диеталната храна. ВРВ од најдобрите диети за слабеење.
  3 март 2021
 • Кои вежби за губење на тежината на стомакот и страните најдобро се прават дома: опис на вежбите и правилата за нивно спроведување.
  2 март 2021
 • Многу луѓе избираат крути диети за брзи резултати. Но, ако сакате да избегнете зголемување на телесната тежина потоа, тогаш Дукан Диетата е идеална за вас.
  1 март 2021
 • Како да изгубите тежина: принципи и диета, одржување на рамнотежата на водата. Физички третмани и активни спортови, третмани за убавина за слабеење. Корисни совети од нутриционисти и начини за консолидирање на резултатот.
  29 Јануари 2021
 • Експерти за исхрана протеинска диета е признаен како еден од најефикасните за губење на тежината. Еден протеин наречен исхрана, доминирана од страна на протеинска храна со висока количина на протеини, по можност без јаглехидрати.
  1 Октомври 2019
 • Да нозете на жените изгледаат убаво, ќе треба да се обучуваат на мускулите на телиња и колковите. Комплекс од едноставни вежби во комбинација со диета ќе се намали телесната тежина. Товарот на телото треба да вклучуваат squats, lunges, како и масажа, третмани.
  30 Септември 2019
 • Трчање е одличен начин да се ослободите од вишокот килограми. Безброј мажи и жени биле во можност тоа да дојде во одлична форма и чувајте го. Трчање е еден од основните фактори кои го одржуваат духот и телото во хармонија.
  29 Септември 2019
 • Преглед на најдобрите и најефикасните диети. Како да се избере вистинскиот?
  27 Септември 2019
 • Пијалаци — вкусна и здрава начин да изгубат тежина со зеленчук и овошје. Овие пијалоци се многу пополнување и да дејствува како алтернатива на слатки за време на пауза.
  27 Септември 2019
 • За жените спортска исхрана е како што е потребно како тренингот. Спортска исхрана помага жената да губат телесната тежина или се стекнат со мускулната маса, за да се создаде убава олеснување на телото.
  3 Септември 2019
 • Причина за храна, дебелина, претераното конзумирање на брза јаглехидрати. Затоа, во последниве години стана многу популарна за различни видови на ниско-јаглени хидрати диети. Вистински ниско-јаглени хидрати исхрана не е наменета за да се исклучи или да се намали на голем дел од менито е јаглехидрати во Целина.
  2 Септември 2019
 • Девојки од целиот свет се гребење нивните глави се во потрага на еден ефективен начин на исхрана. Некој станува вегетаријанска, некој само гладни. Протеинска диета – метод во кои вие само значително да го намали износот на консумираат јаглехидрати.
  31 Август 2019
 • Тоа одамна е докажано дека дури и минимален напор, потрошени за да се задржи себе си во форма, ќе мора да резултат. Главната работа – дека тие биле редовни.
  28 Август 2019
 • Ако сакате да изгубите тежина, но не знаете од каде да почнете и што да направите за да губат телесната тежина, користете ги нашите совети за исхрана и начин на живот за губење на тежината.
  28 Август 2019
 • Како да се губат телесната тежина во колковите брзо и ефикасно? Ефективни вежби за губење на тежина во нозете.
  27 Август 2019
 • Овошни пијалаци кои можете да може да го замени ручек или вечера, да се биде добар здрава ужинка. Висок влакна содржина во пијат помага да се очисти желудникот, ги отстранува токсините од телото, за поддршка на енергија, виталност, јакнење на нервниот систем.
  22 Август 2019
 • Многу од нас, оди на исхрана за да изгледаат добро и да бидат во согласност со современите стандарди за убавина. Да почнат да се разбере она што е мотивација за губење на тежината. Било мотивацијата е она што ги мотивира луѓето да акција за да се постигнат одредени цели.
  20 Август 2019
 • Детални јајце исхрана за губење на тежината: принципи со исхраната и критика. Дозволени и недозволени производи. Две опции мени за една недела и 4 недели.
  18 Август 2019
 • На Дуќан исхрана е ефикасна за намалување на телесната тежина. Е спроведено во 4 фази и тоа: Напад, Промена, консолидација на Стабилноста. Врз основа на потрошувачката на протеини производи.
  31 Јули 2019
 • Медитеранската исхрана е совршен пример на балансиран и разновидна исхрана. Научниците и лекарите се покажа дека Медитеранската исхрана, како на исхрана го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести, рак, а исто така го намалува нивото на лошиот холестерол.
  27 Јули 2019
 • Исхрана, како начин за губење на тежината, долго време се ирелевантни. Тие даваат краткорочен ефект и наштети на здравјето, бидејќи телото губи вредни супстанции. Многу посигурен решение ќе биде да се придржуваат до принципот – правилна исхрана.
  25 Јули 2019
 • Дознајте што храна ви помогне да губат телесната тежина брзо содржат најмногу хранливи материи, витамини, минерали. Она што треба да се исклучат од исхраната за губење на тежината?
  24 Јули 2019
 • Јапонската исхрана е идеален начин да се врати тело хармонија, за одржување на еластичноста на кожата и Сјај. Во листата на препорачани храна вклучува најчестите производи кои може да се најдат во продавниците.
  23 Јули 2019
 • Неделна исхрана – брз одговор на долго-оптоваруваат прашање! Постојат оброк планови што ќе овозможи да изгубите тежина во недела за 3-10 кг.
  20 Јули 2019
 • Како да се изгуби тежина од 10 килограми? И тоа е можно да се губат телесната тежина брзо? Изгубите 10 килограми за една недела - од светот на фантазијата, и да се изгуби околу 10 фунти во месецот навистина
  6 Јули 2019
 • Алкална диета всушност ова е нормално овошје и зеленчук исхрана и може да биде основа за здрав начин на живот, вклучувајќи физичка активност и здрава исхрана.
  5 Јули 2019
 • Крв има лековита ефект врз човечкото тело. Исхрана не само да ви помогне да губат телесната тежина, но ќе го зајакне имунолошкиот и системот за варење.
  3 Јули 2019
 • Редовна пракса на јога помага да се ослободи од вишокот тежина. Тоа им помага не само да го намалите стресот, да научите да го слушате вашето тело и да ја подобри состојбата на телото, но има позитивно влијание врз борбата против прекумерна тежина.
  3 Јули 2019
 • Режимот на терапевтски исхрана за шеќерна болест тип 1 и 2, во кои пациентите ги добиете оптимална количина на хранливи состојки потребни за да се компензира за болеста. Оваа диета подразбира консумирање на доволни количини на сложени јаглехидрати.
  2 Јули 2019
 • Исхрана Меги практично нема контраиндикации, поради тоа што содржи речиси сите се од суштинско значење за нормалното функционирање на телото. Голем број на јајца не треба да те плашам. Холестерол во жолчки од јајце се подобро се апсорбира во организмот во споредба со животински масти.
  2 Јули 2019
 • Исхрана за воспаление на панкреасот – задолжителен чекор во лекувањето на болестите. Исхрана ќе им помогне на враќање на телото да се отстрани болка, намалување на воспаление.
  1 Јули 2019
 • Формирана за тоа зошто стомак маст и како да го отстраните. Детали за ефикасни вежби за рамен стомак, можете да го направите дома.
  28 Јуни 2019
 • Исхрана загуба за губење на тежината е многу ефикасна. Во член детално се погледне на овој систем.
  24 Јуни 2019
 • Исхрана мени за мрзливи секој ден и за време на неделата. Основните принципи на исхрана и исхрана совети.
  16 Јуни 2019
 • За оние кои сакаат да изгубат тежина, треба да бидете подготвени да се обезбеди дека процесот ќе земе време и ќе бараат многу напори. Губење на тежината ќе биде ефективна, преку промени во начинот на живот: правилна исхрана, вежбање, избегнување на алкохол и цигари, и, што е најважно, психолошки.
  2 Јуни 2019
 • На телесната тежина брзо и без да се наштети на здравјето, треба да се набљудуваат два услови: правилна исхрана и физичка активност. Ова мора да стане вообичаено начин на живот и во иднина. Инаку, старата тежина ќе се врати.
  1 Јуни 2019
 • Она што е ketogenic исхрана и како да се избере соодветната опција.
  1 Јуни 2019
 • Телесната тежина во рок од 3 дена – сон на многу девојки и жени. И тоа е навистина можно. Секоја диета за брзо губење на косата доведува до губење на тежината, но има недостатоци. Тоа може да биде многу тешко и бара набљудување на нутриционист.
  31 Мај 2019
 • Телесната тежина во месецот ќе им помогне на строга диета и вежбање. Препорачливо е да бидат под надзор на нутриционист. Под екстремен физички и ментално преоптоварување, диетални рестрикции, надворешноста е потрошена, и реакција груби.
  30 Мај 2019
 • Предност исхрана јогурт - способност брзо да се прилагоди на обликот; да ја нормализира работата на гастроинтестиналниот тракт; лекување на дебелината, благи detoxifying ефект. Кефир диета различни - таму е лето и зима, и овошје и зеленчук кефир диета.
  30 Мај 2019
 • Целта на терапевтски третман на гихт е да се намали нивото на urate соединенија во крвта. За оваа цел, пациентите на кои им се доделени лекови. Заедно со земање лекови се исклучат од исхраната животински масти, јаглени хидрати соединенија и протеини.
  29 Мај 2019
 • Ефикасна диета шест ливчиња: принципи на исхрана, менија и рецепти, резултатите.
  28 Мај 2019
 • На телесната тежина без штета за здравје и за да се постигне стабилна резултат по губење на тежината ќе ви помогне правилна исхрана и јога. Постојат многу диети за брзо губење на тежината, е запознаен со повеќето популарни опции.
  28 Мај 2019
 • Преглед на најдобрите начини за брзо губење на тежината во недела.
  26 Мај 2019
 • Лубеница диета му припаѓа на категорија на моно-исхрана. Исхрана се смета за доста тешка, па така постојат многу варијанти на комбинации со други видови храна, исхрана се продолжи повеќе удобно и без да наштетат на телото.
  21 Мај 2019
 • Неправилна исхрана, стрес и лоши навики може да предизвика воспаление на панкреасот - pancreatitis. Тоа е сериозна болест бара не само сеопфатен третман, но исто така и правилна исхрана.
  17 Мај 2019
 • Пиење исхрана е многу ефикасен начин за борба против вишокот на тежина, дава добри резултати. За време на диета, да пијат многу течности. Тоа може да биде сок, супа, вода, или млечни производи.
  16 Мај 2019
 • Постојат три варијанти на Јапонската исхрана: 7, 13 и 14 дена. Јапонската исхрана стана многу популарна во последно време, бидејќи тоа ви помага да брзо и едноставно телесната тежина во само неколку недели.
  15 Мај 2019
 • Она што може и не може да се јадат на диета за гастритис. Совети за здравјето на исхрана од gastroenterologist. Листа на дозволени производи. Примерок мени со рецепти за една недела
  15 Мај 2019
 • Откријте губење на тежината програма енергија исхрана Енергија (Исхрана): опсег, детални мени за 1 ден, процедурите, упатствата за употреба, совети.
  5 Мај 2019
 • Како да се користи соодветна исхрана за губење на тежината: се придржуваат на основните правила, да ги земе предвид грешки, подготовка за транзиција. Изберете рецепти и да се направи мени.
  29 Април 2019
 • Протеинска диета за слабеење – вистински божји дар за оние кои сакаат месо. Во исхрана мени се состои од храна со висока содржина на протеини и витамин Ц. Но, тоа има голем број на контраиндикации што треба да знаете за.
  26 Април 2019
 • Омилен ефикасна диета за намалување на телесната тежина. Мени на 7, 10, 12, 14, 21, и месец. Рецепти.
  23 Април 2019
 • Ефективни методи за намалување на телесната тежина која ќе ви помогне да се ослободи од неколку кг за само една недела.
  20 Април 2019
 • Buckwheat исхрана - ефикасен и брз начин да се губат телесната тежина. Исхрана мени.
  11 Април 2019
 • За да изгледаат убаво, еден начин на исхрана не е доволно, треба да се посвети време на физичка вежба. Ова е одлична опција за некои сесии да им даде на вашите мускули еластичноста на поранешниот. Во некои случаи, некои обуки за еден месец може да се фрли од 3 до 7 кг.
  9 Април 2019
 • Исхрана кето диета ќе ви помогне без штета, дефекти и чувствата на глад на телесната тежина за краток период и без тренинг.
  8 Април 2019
 • На телесната тежина дома и нема да и наштетат на здравјето треба да се комбинираат со правилна исхрана и вежбање. Но, брзо губење на тежината е нездрава, па затоа е подобро да се изгуби тежина постепено.
  8 Април 2019
 • Постојат многу диети, но повеќето ефективни се оние кои се поддржани од страна на науката. Тоа е: Paleo исхрана, глутен слободни и Медитеранската исхрана и исхрана ниско ниво на јаглехидрати.
  7 Април 2019
 • Губење на тежината стомакот и страни е можна само со исхраната и изведување на одредени вежби насочени кон проблематичните области. Не мора да одат во теретана, по режим, можете да губат телесната тежина и дома.
  6 Април 2019
 • Аткинс исхрана е систем на исхрана и протеини дополнување. Пред да одите на оваа диета, треба да знаат добрите и лошите страни, и по можност, консултирајте се со лекар за да се постигне саканиот резултат.
  5 Април 2019
 • Основните правила на губење на тежината дома. Како да се губат телесната тежина со вежбање. Како да се направи себе си телесната тежина, рецепти, диети.
  3 Април 2019